Logo CNDM.com.ua

Взаємодія Дапоксетину з алкоголем та ліками

Оскільки Дапоксетин належить до групи Селективних Інгібіторів Зворотного Захоплення Серотоніну і структурно схожий на флуоксетин — він має ті самі шляхи метаболізму, що й останній. Взаємодія з ліками та речовинами у них також однакові. Необхідно дотримуватись граничної обережності, вживаючи Дапоксетин з нижчепереліченими речовинами.

          Не можна приймати Дапоксетин разом з класом речовин, які називаються інгібіторами моноаміноксидази (ІМАО) через ризик виникнення серотонінового синдрому. До класу цих речовин належать такі ліки, як Іпроніазид, Ізокарбоксазид, Бефол, Метраліндол та ін. З цієї ж причини не рекомендується приймати препарати на основі екстрактів звіробою (Негрустін, Геларіум, Деприм), трамадол, триптофан, будь-які інші антидепресанти, препарати іонів літію та наркотичні речовини.

Vriligy

          Спільний прийом дапоксетину з алкоголем і етаноловмісних напоїв допустимий і не призводить до значних змін фармакокінетики препарату. Середні пікові концентрації у плазмі дапоксетину, його метаболітів з одночасним прийомом етанолу під час досліджень суттєво не змінювалися. Не було жодних клінічно значущих змін у ЕКГ. Клінічні лабораторні результати та фізичне обстеження не виявили жодних серйозних побічних ефектів.

          Фармакокінетика дапоксетину має порівняні профілі концентрації в плазмі з такими речовинами як тадалафіл (Сіаліс), силденафіл (Віагра) і варденафіл (Левітра). Поглинання Дапоксетину швидке і не залежить від спільного введення тадалафілу або силденафілу. Після піку концентрації елімінація  дапоксетину починається після 1,5-1,6 годин, а термінальний період настає через 14.8-17.1 годин. Плазмова концентрація дапоксетину в дослідженнях протягом 24 годин залишалася незмінною при одночасному введенні тадалафілу. Одночасне введення силденафілу в середньому збільшує площу під кривою концентрації на 22%. Тим не менш, це не розцінюється як клінічно важливий показник, так як фармакокінетика дапоксетину була дуже схожою на ту якби препарат приймався ізольовано.

Дапоксетин не має клінічно важливих ефектів у чоловіків на фармакокінетику або ортостатичний профіль адренергічного α-антагоніста тамсулозину. Потужні CYP2D6 (дезіпрамін, флуоксетин) або CYP3A4 (кетоконазол) інгібітори можуть збільшити експозицію Дапоксетину вдвічі. Спільне введення дапоксетину та потужного інгібітору CYP3A4, такого як кетоконазол протипоказано. Однак слід виявляти обережність при одночасному використанні дапоксетину і помірних інгібіторів CYP3A4 і потужних інгібіторів CYP2D6. Дози до 240 мг (у чотири рази перевищують рекомендовану максимальну дозу) вводили здоровим добровольцям у I фазі дослідження і жодних несподіваних побічних ефектів не було виявлено.

Написати коментар